Tradycja tego masażu sięga około 5000 lat. Technika ta była stosowana w Indiach, z pewnością znała ją kultura Majów. Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje ucisk na tkanki w celu wywołania naturalnych zachowań organizmu pod wpływem bodźców. Pod wpływem wysokiej temperatury rozluźniają się mięśnie, poprawia się ukrwienie, rozszerzają się naczynia krwionośne, a co za tym idzie, zwiększa się przepływ krwi przez mięśnie. Przyspiesza to krążenie substancji odżywczych, dzięki czemu szybciej organizm oczyszcza się z toksyn.

Masaż gorącymi kamieniami ma więc wpływ na układ nerwowy, krwionośny i limfatyczny, tkankę mięśniową, skórę i działa głęboko relaksująco. Jednym przynosi odprężenie, a drugim ulgę w dolegliwościach. Szczególnie warto mu się poddać, kiedy dokuczają nam choroby stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Wystarczy jeden zabieg, aby poczuć się jak młody bóg. Dobry jest na bezsenność, smutek i przygnębienie.

Masaż kamieniami zalecany jest w stanach wyczerpania psychofizycznego, problemami z przemianą materii, bólach pochodzenia mięśniowego, stanach zapalnych oraz stanach przeciążeniowych.

Masaż ten ma wpływ na:

układ nerwowy (działa uspakajając i relaksująco, łagodzi objawy stresu)

układ krwionośny i limfatyczny (poprawia krążenie, ułatwia odpływ krwi żylnej, ułatwia pracę serca)

tkankę mięśniową (poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneracja po wysiłku fizycznym, zwiększa wydolność mięśni)

witalność skóry (poprawia jędrność, ułatwia oddychanie skóry, poprawia odżywienie skóry)

dobroczynne działanie dla emocji (likwiduje stres, bezsenność, depresje).

 

13871914_10205316349787132_1449594978_n